Що ускладнює пошук скарбу? Звичайно заговір або закляття, яке на нього накладено для того, щоб зберегти цінності. Скарб ніколи не лежить собі спокійно в землі, він завжди «живе своїм життям». І людина, яка думає, як знайти скарб, повинна убезпечити себе від духів, що його охороняють.
Отже, перейдемо безпосередньо до незвичайних магічниих методів пошуку скарбу:
- Відправитися в передбачуване місце поховання скарбу, прихопивши з собою свічку в горіховому свічнику. На місці свічку запалити, і чим ближче буде знаходитися скарб, тим сильніше почне мерехтіти її полум’я. Де полум’я згасне зовсім – там і копають.
- Можна виявити скарб напередодні свята Івана Купали, перед Благовіщенням, а також Вербною неділею. Слід піти вночі в передбачуване місце поховання скарбу, при собі мати квітку папороті. Скарб видасть себе синім світінням.
- Метод досить не простий. Потрібно вгадати, щоб збіглася «п’ятниця тринадцяте» (число місяця). Вночі відправитися на кладовище і зірвати там вербну гілку, що росте над могилою. При цьому потрібно вимовити такі слова: “Житель підземелля, вкажи мені скарб”. Цю гілку несуть на місце розкопок і там її використовують в якості лози – щоб вказувала напрямок схрону.
- Є оригінальний і страшний спосіб – як знайти скарб за допомогою чорної кішки. Шукаємо чорну кішку і приносимо на передбачуване місце знаходження скарбу. Випускаємо і слідкуємо за нею, поки не вона зупиниться і не нявкне. Потім кішку з усієї сили б’ємо по голові з криком “розсипайся!”. У цьому місці і слід копати. Боюся, цей спосіб жорстокий і підійде далеко не кожному – шкода тварину.
- Можна вдатися до новомодної біолокації. Слід взяти в руку рамку – це два шматки товстого дроту «г» -образної форми і «запитати», як знайти скарб, в якому напрямку шукати. Рамка вкаже. Потім «запитати» – скільки до нього кілометрів. А коли потрібне місце буде знайдено, то не зайвим буде «уточнити» – тут чи ні.
Методи застарілі, але в народі кажуть, що дієві і до сьогодні. Сучасні шукачі скарбів, звичайно, навряд чи скористаються вищепереліченими способами. Практично у всіх є металошукачі і просто не навіщо витрачати час на всяку нісенітницю. Але як казав Вакула в творі Н.В. Гоголя «Вечори на хуторі біля Диканьки»: «Чим чорт не жартує …».
Всім удачі в пошуку скарбів!!
І нагадаю, що приєднатися до ГО «Спілка Дослідників Культурної Спажщини» ви можете в будь-який час доби, витративши всього п’ять хвилин на заповнення анкети.