Пошук скарбів: хобі чи хвороба?

29 Nov
0

Пошук скарбів – це хобі, що дуже затягує. Можна порівняти його з азартними іграми. Ось тільки мозолі на руках виникають не від здачі карт або посмикування важеля «однорукого», а від черенка лопати. Мова не йде про старовинні піратські схованки або про скарби націй, це недосяжні мрії в душі кожного шукача скарбів. В основному бажаною здобиччю стають монети 19-20 століття з міді і срібла загублені або заховані в схованках.

І все ж, який діагноз, лікарю?

Психологи кажуть, все дуже просто. Існують певні ознаки того, що твої подорожі за скарбами вийшли за рамки захоплюючих поїздок і поступово перетворюються в автоматичні дії. І якщо ти виявиш у себе більшу частину цих “симптомів”, це можлива ознака того, що тобі варто серйозно переглянути свої погляди на своє азартне хобі.

Отже, пропонуємо твоїй увазі деякі ознаки того, що ти «копаєш» занадто багато.

Ознака 1. Розмовляючи про міста, городища, поселення, ти вимовляєш не їхні назви, а квадрати, наприклад, «трехверстовки».

Так, це класична ознака того, що ти просто мега-шукач скарбів. Наприклад, говорячи про столицю України, ти вимовляєш замість “Київ” – певний квадрат улюбленої карти. Між іншим, твоїм друзям, що мало розбираються в цій темі, вельми складно буде зрозуміти, що ти маєш на увазі.

Ознака 2. Практично будь-яку свою фразу ти починаєш зі слів: “Коли я був на копі …”

І для тебе в даному випадку абсолютно не важливо, чи доречно ця фраза звучатиме. Ти просто розучився мислити інакше. Ти живеш тільки копом, місцями, які ти відвідав при пошуку скарбів. Але для твоїх співрозмовників, які «подорожують по країні» не так інтенсивно, подібні висловлювання будуть слабо в’язатися зі змістом розмови.

Ознака 3. Ти дивишся по телевізору тільки передачі про шукачів скарбів.

Новини? Які новини? Що, хіба в світі сталася криза? Так, ти, як завзятий копач, цілком можеш не знати, як звуть президента нашої країни або які фільми покажуть в кінотеатрах в новому сезоні. Але чи не здається тобі, що щось важливе в житті ти все-таки упускаєш?

Ознака 4. В твоєму автомобілі або навіть в гаманці завжди лежать старовинні монети. Так, про всяк випадок, на фарт.

А для чого вони тобі? Для везіння на копі? Для попутного вітру? Для присутності Фортуни? Зазирни прямо зараз в свою кишеню, де дрібниця дзвенить. Що ти там бачиш? Дєньга, полушка, денарій … До речі, а сучасна дрібниця-то взагалі є? Що тут можна сказати. Якщо в твоєму гаманці, авто або кишені старовинні монети превалюють над копійками рідної країни, то варто зізнатися собі чесно – ти занадто багато часу проводиш на пошуках скарбів.

Ознака 5. Цілими днями ти проводиш час виключно на форумах однодумців, аукціонах або за читанням історичної літератури.

Якщо ти зараз не на копі, то ти все одно думаєш про захоплюючі пошуки. Шановні шукачі скарбів, це дуже схоже на залежність. І з цим треба щось робити!

Ознака 6. У тебе вже майже немає постійної адреси проживання.

Ти – професійний кочівник. У тебе немає постійного житла. І куди, скажіть, будь ласка, тобі слати вітальні листівки? В намет? В якій частині нашої неосяжної країни ти опинишся в наступні кілька днів?

Ми вважаємо, що пошукові експедиції – це прекрасно. Шукання скарбів – це одне з найкращих «винаходів» людства. Але ми також переконані в тому, що все добре в міру!

Comments are closed.