Хоббі: колекціонування

1 צ
0

Колекціонування (від лат. Collection – збирання, збір) – діяльність, що передбачає систематизоване збирання будь-яких об’єктів (тематичних); наприклад: твори мистецтва (книги, кінофільми, картини, музичні твори), історико-культурні та технічні цінності і предмети (монети, значки, поштові марки, моделі, автомобілі) або об’єкти природи (комахи, мінерали, раковини молюсків, квіти) і ін. Колекціонування припускає виявлення, збір, вивчення, систематизацію матеріалів, тим самим принципово відрізняється від просто збирання.

 

Колекція – систематизований збір чогось, об’єднаний з виразно конкретною ознакою, що має внутрішню цілісність і належить конкретному власнику – приватній особі, організації, державі. Людина, що займається колекціонуванням – колекціонер.

 

Колекціонування – найпоширеніше хобі! Адже колекціонувати можна все!

 

Питання тільки в двох аспектах:

  1. засобах для пошуку експонатів;
  2. місці для їх зберігання.

 

Що можна вважати колекцією? Є думки: якщо мова йде про монети – 1000 одиниць, книги – 2000, марки – понад 10000. Не згоден в корені з таким станом речей! Вважаю, що колекцією можна вважати збірку від 10-ти! Це вже другий момент – буде це повною колекцією або неповною (частковою)!

 

Та й колекціонувати можна такі речі, яких в принципі немає більше десятка. Наприклад, можна власними зусиллями і діями поповнювати свою колекцію – збирати сходження на найвищі вершини світу / континентів! Так, це не матеріальні речі і ними не можна обмінятися! Так може це і буде найцінніша колекція для людини, адже мета колекціонування – отримання задоволення; це допомагає розслабитися і відпочити від повсякденних турбот. Вважаю, що це особливе задоволення – згадати свої особисті досягнення, тим більше що можна взяти в руки альбом, зануритися в палітру фотознімків і ще не один раз пережити захоплені емоції!

 

Академік І. П. Павлов порівняв пристрасть до колекціонування, що виражається в прагненні придбати черговий експонат у колекцію, з голодом, що виникає через певний проміжок часу після прийому їжі, і назвав цю пристрасть «темним, нервовим, нездоланним потягом».

 

Однак, серед колекціонерів не всі одержимі саме «темною» і «нервовою» пристрастю.

 

Для більшості справжніх колекціонерів їх хобі – це потужний стимул для розширення кругозору і розвитку.

 

Проте, грань тут дуже тонка!

 

Продавайте, обмінюйте предмети колекціонування – займайтеся колекціонуванням емоцій, знань і досвіду, а також колекціонуйте людей, кому Ви змогли передати це надбання, так як нічого матеріального на ту сторону життя Ви не заберете!

Comments are closed.